Terminator terminal emulator

Jānis Rubļevskis (koko) // 2009. gada 26. janvārī, 1:12 // #Datori // 13 komentāri 

Tie, kas nelieto linuxu, var uzreiz atstāt komentāru: "Linux sucks" un tālāk nelasīt.

Neko īpašu par pasauli vairs nedomādams, nolēmu paskatīties, kas tad man nezināms vēl pastāv plašajā lietojumprogrammatūras lauciņā. Izrādās, ka tomēr kaut kas vēl pastāv.

Kaut kas, lai atvaino mani, ka neatceros vārdu, Twitterī iemeta saiti uz jaunu Ubuntu atzaru Crunchbanglinux, kas bāzēts Open Box logu pārvaldnieku, bet tas nav galvenais. Galvenais ir tas, ko es atradu šī linuxa sistēmā - Terminatoru.

Kas ir Terminators? Tas ir linux termināļa emulators (parasti melns logs, kurā var rakstīt visādas komandas). Ar ko tad man šis emulators iepatikās? Ar to, ka viņš ļauj vienu logu sadalīt neskaitāmos terminālos un tādā veidā neaizkakāt nedz palodzi, nedz cilņu vietas. Perfekts risinājums brīžos, kad, piemēram, vajag paskatīties, kas notiek savējā daķī, pieslēgties caur SSH uz citiem trijiem datoriem un vēl čatot caur ceturto datoru... Es pat sirds mierinājumam uzņēmu vienu ekrānšāviņu.

P.S. Kā vienmēr, par datoriem rakstu savai zināšanai, bet ceru, ka kādam noderēs.

Komentāri

paskat, kā ekrānšāviņā pulseaudio ēd procesoru. Runā, ka tas laiks tiek tērēts uz sampling rate konvertēšanu (nu tur 44100 uz 48000 vai kas taml.), un tiek lietots ļoti kvalitatīvais Speex kodeks, bet to konvertēšanu tak varbūt varētu veikt arī skaņas karte? Dažām tur esot tā, ka viņas pašas to lietu dara ļoti nekvalitatīvi, bet citām atkal sanāk tīri labi, bet pulsei laikam viss vienalga. Damn you, technology, un laikam cits nekas neatliks, kā ņemt to āmuru un iet pašam labot.

Nja... Nu man vienk viņš kaut ko nogļučīja un no kaņukartes atleca uz pulse audio pats (testēju Amarok Nightly buildus)

Gaidīju, kurš būs pirmais, kas pamanīs :D

nu vispār pulseaudio ir baigā maize un nākotne -- var regulēt skaļumu katrai programmai atsevišķi, var pūst uz bluetooth ausīm, var sūtīt uz kādu attālinātu pulseaudio serveri (arī uz windows kastes atrodošos), un ir šādi tādi GUI rīki, un var sadraudzēt ar lielāko daļu programmu -- man caur pulse skan gan alsa, gan gstreamer, gan OSS programmas, skaņa flash spraudņa, skaņa no wine-emulētā spotify. Un kļūs vēl labāk, kad darbvirsmās labāk ieintegrēs un asās maliņas noslīpēs.

Nu tur jau tā lieta ;) Pagaidām jau man itkā proča resursu pietiek, bet nu nākotnē gribētos, lai biku mazāk rij resursu. Par skaņas apvienošanu arī es nesūdzos - strādā pilnīgi viss.

pulseaudio mani kretinē laukā, jo man vēl neatklāta iemesla dēļ konfliktē ar 9 flaša skaņu. Ja nebūtu slinkums, droši, ka papētītu dziļāk, tomēr kill pagaidām liekās gana labs risinājums problēmai. ...ehh

Man pulse audio konfliktē arī ar flash 10 un jebkuru video. Bet nu es izmantoju nightly buildus.

runā, ka flash ar pulse uz ubuntu sāk strādāt, ja uzinstalē paciņu "libflashsupport" (vai kaut kā līdzīgi nosaukTU)

Linux sucks kā lūdzi :P

Barabuka, tas bija sarkasms, bet nu ok ;)

Linux sucks

JustSpeed, atkal sadzēries? :D

Paud savu subjektīvo viedokli:

Visi lauki (izņemot interneta vietni) aizpildāmi obligāti!
E-pasts publiski netiks parādīts.
Zinot vairākumu, komentāros tagi netiek atrādīti kā tagi. Linki automātiski pārveidosies par spiežamiem (cerams).
Bloga īpašnieks patur tiesības ļaunus komentārus dzēst vai pārveidot cilvēkiem patīkamākā formā, bet tajā pašā laikā neatbild par komentāru saturu.