Rebuild jeb koko engine 3.0 beta

Jānis Rubļevskis (koko) // 2005. gada 20. oktobrī, 23:33 // #Datori // 15 komentāri 

Solīju jau, ka šito besi nedaudz piebremzēšu (tas par dizainu)... Tātad, kā jau redzat - esmu nedaudz minimalizējies un pārgājis uz jaunu sistēmu.

Ja interesē vairāk uzzināt par šito visu, tad laipni lūgtum lasīt turpinājumu, jo tur būs ietverts izmaiņu saraksts kā arī nelielas vadlīnijas lietošanā...

Blogs ir pārstrādāts pilnīgi no nulles, izņemot to, ka ir palikušas tās pašas datubāzu struktūras.

Vispirms par dizainu: šoreiz tika mēģināts realizēt nelielu minimālisma ideju, bet neuztraucieties. Labajā stūrī uzreiz zem meņuča var redzēt D burtu. Tas ir lapas stils. Domāju, ka turpmākajās divās nedēļās kaut ko jaunu sazīmēšu vairākiem gaumju tipiem. Stils kā cepums tiks ieglabāts tavā datorā, līdz ar to rādīsies visu laiku viens...

Nedaudz vēl par minimālismu - tātad - ir noņemts viss relatīvi nevajadzīgais, kas tikai palēnināja lapas attēlošanu. No vārda dienām gan neatteicos, jo citur jamās es neskatos!

Nelielai lietotāju ērtībai kā cepums tiek iesviesti arī postēšanas formu dati!

Izmaiņas ideoloģijā: vairāk komentāriem nebūs obligāti lauki vārds, Epasts un www. Ja atstāsi to pašu, tad tiks komentēts ar anonīmu (tiesa gan IP joprojām logojas). Ja nebūs teksta lauka, tad lapa tikai refrešosies un visi būs laimīgi!

Par pašu programmu: kā jau teicu - pilnīgi pārrakstīts kods no jauna... Pēc maniem uzskatiem - nedaudz ir uzlabota drošība. Tāpat viss tagad strādā uz templeitu sistēmas, kas palīdz viegli izstrādāt jaunus dizaina tipus.

Kā vienmēr izmantots ir XHTML un CSS. Šoreiz esmu panācis normālu XHTML 1.0 Transitional validāciju (pšiem vecākajiem rakstiem gan var pieklibot).

Man vēl ir padomā:

1) ieviest vairākus papildus dizainus (to darīšu brīžos, kad būs uzplaiksnījis radošais gars);

2) komentāru formām pielikt BBcode atbalstu (tagad viss tiek htmlspecialcharots, kas nozīmē to, ka nevienu tagu iekšā nedabūsi, kā arī linki nepārvēršas par spiežamiem;

3) domāju uztaisīt nedaudz advancētāku sērču nekā tas bija iepriekšējā versijā, tāpēc šoreiz tas nav iekļauts. Vecais bija visai lāmīgs un pie tam vēl nedaudz caurs.

Utt utjp!

Komentāri

paskaties labāk /?s=datori&r=301 ;)

vēl /?style=neesosh forshi straadaa :D

Teksta daļa prasītos platāka...

Veiksmi darbos un nedarbos! Ar nepacietību tiek gaidīti tālāki uzlabojumi :)

Lapa tiešām veras ātrāk, bet teksta daļu tiešām vajadzētu platāku. Apsveicu ar jauno variantu!

Raivo: par /?style=neesosh izdomāju, ka tas tomēr ir tavā pusē cepums un pats vien vainīgs, bet nu ok, kā vienmēr pirksti niez :D Izlabošu... Par to rakstu - nu toč biju aizmirsis novērts neesoša raksta parādīšanos...

Par to teksta daļu: konkrētais dizains īstenībā dažādu CSS atbalstu dēļ uz dažādām pārlūkprogrammām - vislabāk strādā uz FF, bet es uztaisīšu arī kādu dizainiņu, kur būs platāks tas lauks un kādu, kur varbūt vēl šaurāks - tas atkarīgs no manas gribēšanas darboties ar CSS :D

Nedaudz pastrādāju un pieliku klāt vienu dizainiņu... Tagad kontenta lauks būs platāks un nevajadzēs skrollēt atsevišķu skrolli!

Baigi feini izskatās :)

Uztaisi JSaa, ka ieklikshkjina tajaa vaards/epasts/www laukaa, tad piermo reizi izdzeesh to veertiibu, kas tur jau ir (lai nav lieki jaadzeesh).

Un uztaisi mazaaku caurspiidiigumu tekstam, citaadi baigi raibi tas fons cauru spiid.

Būtībā ir taisīts tā, ka tās defaultās vērtības nav jādzēš laukā - viņas var palikt...

Nu ja būs brīvāks brītiņš, tad es to js piešķilšu!

tests par tām vērtībām

Nu ha, redzi pats - iepriekšējā manā komentā ierakstīju tikai vārdu, bet tos abus pārējos lauciņus atstāju kā ir. Paskaties nu pats, kas man tur par ēpastu piešķīrās!

Aha - tā notiek, kad mainīgā $mails vietā ieraksta $maisl :D

Visiem jau vienmēr nav iespējams izdabāt, bet man nepatīk :)

Nu skatoties kas tev nepatīk. Ja nepatīk dizains, tad tu mierīgi vari uztaisīt konkrētajam kontentam savējo, tad iesūtīt to man un es iemetīšu to visu iekš css ;D

Piebesīja tukšo postu komentētāji - noliedzu tādu iespēju :D

Ir baigi labais dizains, man jau nu patīk !!!

Paud savu subjektīvo viedokli:

Visi lauki (izņemot interneta vietni) aizpildāmi obligāti!
E-pasts publiski netiks parādīts.
Zinot vairākumu, komentāros tagi netiek atrādīti kā tagi. Linki automātiski pārveidosies par spiežamiem (cerams).
Bloga īpašnieks patur tiesības ļaunus komentārus dzēst vai pārveidot cilvēkiem patīkamākā formā, bet tajā pašā laikā neatbild par komentāru saturu.