Nekas

Jānis Rubļevskis (koko) // 2007. gada 20. septembrī, 6:18 // #Spams // 11 komentāri 

Apskatot neko empīriskā aspektā un noliedzot jebkādu ārējo faktoru ietekmi uz neko, var secināt, ka nekas patiesībā ir nekas vairāk kā pliks nekas. Lai cik sāpīgi tas arī nešķistu, mēs nevaram iedomāties, ka tās ir paradīzes pļavas ar plikiem ļautiņiem un garšīgiem āboliem, jo tā tas nav.

Tagad atmetam empīrismu un iedarbojamies uz neko ar visiem iespējamiem līdzekļiem. Apaudzējam šo neko ar skaņu, smaržu, kustību, materiālu... Mēs iegūsim kaut ko brīnišķīgu, kaut ko sev perfektu un nepārspējamu, taču tas vairs nebūs nekas, jo nekas jau pēc definīcijas ir nekas un, neko apaudzējot ar kaut ko, rodas kaut kas - nevajag filosofēt par neko, jo tas ir lieki patērēts laiks.

P.S. Tā bija virtuālā caureja koko izpildījumā. Iedvesmojis Toms, komentējot Mārča rakstu.

Komentāri

Nekas, nekas, būs jau labi.

Nākošreiz raksti par kaut ko ;)

Nav jēga.. Kaut kas ir tas pats NEKAS tikai tieši proporcionāls :D

Ne visi NEKAS ir izcelti boldā :D

Bet nu nekas, a kam tagad viegli?

Gastonz, Tu atkal neiebrauci :D Izcelti ir tikai tie NEKAS, kas ir personificēti!

"nevajag filosofēt par neko, jo tas ir lieki patērēts laiks."

1) ja vadās pēc tava apgalvojuma, tu lieki patērēji laiku :)

2) ja konkrētajā gadījumā filozofē cilvēks, kas labprāt nodarbojas ar filozofēšanu, tad to nevar saukt par lieki patērētu laiku, jo viņš nodarbojas ar to, kas viņam tīk; cits jautājums - cik kvalitatīvi/efektīvi šis laiks ir patērēts un cik kvalitatīvi/efektīvi tas tiktu patērēts, ja apskatāmais objekts nebūtu "nekas", taču pilnīgi noteikti patērētais laiks šajā gadījumā nav patērēts lieki :)

Binary, Tu arī esi folozofs :D

Un tas, ka no NEKĀ nonāk pie tā paša NEKĀ, nozīmē tikai to, ka ir noiets aplis un esi atgriezies izejas punktā, neguvis nekādu labumu - tas ir lieli patērēts laiks, taču, protams, tas ir derīgs, ja šitā filozofē pie alus kaus - vismaz būtu par ko (neko) runāt :D

Nu kamoon ... Lai to apli "noietu", ir jāprot iet - tieši to tu arī dari, filozofējot - tu ej, mācies staigāt :D

Un galu galā - nekad neesi darījis kaut ko paša procesa dēļ? Nevis rezultāta, bet tieši procesa? Šajā gadījumā process būtu "filozofēšana par neko"; tas, kas tur beigās sanāk - tas jau pofig, galvenais bija process! :)

"tieši to tu arī dari, filozofējot" - šitais bija domāts par par filozofēšanu par neko

Pie alus kausa varētu aizfilozofēties zilajās tālēs ;)

es tiesh shodien lasiiju gramataa vienu sadalju par neko. tjip kiinieshi to sauc par 'chii' un nekas buutiiba nav nekas - tas ir pilns ar vis kautko. tjip vel teoreetiski pieradits, ka tur ir elementaardaljinjas, kas randomaa paraadaas pazuud.

un es piekritiishu par to, ka vienalga par ko filozofeejot, kaut ko iemaacies. maaciisies vislaik staigaat (ko daudzi uzskatiis par laika izshkerdeshanu), iemacisies staigaat labaak - buusi fadjejevs :) utt.

Paud savu subjektīvo viedokli:

Visi lauki (izņemot interneta vietni) aizpildāmi obligāti!
E-pasts publiski netiks parādīts.
Zinot vairākumu, komentāros tagi netiek atrādīti kā tagi. Linki automātiski pārveidosies par spiežamiem (cerams).
Bloga īpašnieks patur tiesības ļaunus komentārus dzēst vai pārveidot cilvēkiem patīkamākā formā, bet tajā pašā laikā neatbild par komentāru saturu.