Šī lapa tev spēj iespraust tikai 3 veida cepumus:
1. To, ka tu nospiedi pogu "Sapratu";
2. Tavu info, lai katru reizi komentārā nav pa jaunam jāraksta (palama,
e-pasts, web). Būs pieejams tikai tev;
3. Sesijas id, ja tu esi lapas administrators un spēsi ielogoties.
Laravel ir php freimworks (turpmāk FW), kuru weblapu izstrādei izmantoju jau kādus 3 gadus. Sāku ar 3.x versiju, kuru iemācīties lietot bija daudz vieglāk kā ceturto, bet šoreiz stāsts vairāk tieši par html palīgmateriālu pārvaldi - par assetiem (tie ir JavaScript faili, CSS faili, attēli, ko izmanto dizainā, fonti un līdzīgi).
Ar Laravel 3.x bija ļoti vienkārši, jo palīgmateriālu pārvaldība kaut kādā ļoti primitīvā formā jau bija integrēta pašā FW, tāpēc galvenais bija pareizi visu izdarīt, bet 4. versija tika radīta diezgan "plika" šajā ziņā - visu var pieinstelēt un piekonfigurēt kā nu pašam patīk - atliek tikai meklēt.
Tā kā ceturtais Laravel ir izveidots tā, lai tam būtu viegli pievienot dažādas bibliotēkas ar composer palīdzību, tad šoreiz paveras durvis izvēlēties sev vajadzīgo un projektam noderīgāko risinājumu. Diemžēl ar asset menedžmentu līdz šim bija diezgan pašvaki, taču izskatās, ka lietas mainās uz labo pusi.
Šis blogs raksta tapšanas brīdī arī ir radīts uz Laravel 4 bāzes un kā asset menedžmentu izmanto CodeSleeve Asset Pipeline. Tas ir projekts, kas iespaidojies no Rails ekvivalenta un strādā diezgan labi, tomēr es saskāros ar divām lietām, kas man lika pameklēt kaut ko labāku:
Pameklējot pusotru mēnesi vēlāk, izrādījās, ka attīstība notikusi. Balstoties uz to pašu Asset Pipeline principu, ir izstrādāta Larasset composer paka, kas domāta tieši Laravel 4.1+ sistēmām. Ar šo projektu gribu padalīties vairāku iemeslu dēļ:
faila-nosaukums-.paplašinājums
. Tas atkal sniedz vairākus ļoti nozīmīgus bonusus:
Ja ir interese par šo tēmu nedaudz izvērstāk, tad varu uzrakstīt arī nelielus padomus kā to visu ieviest dzīvē, taču domāju, ka pietiek ar jau esošo dokumentāciju. Vēlos tikai vienu pateikt priekšā - ja vēlaties izmantot CSS vai JavaScript pusē linkus uz asset direktorijas failiem, tad jāizmanto kādu no valodu preprocesoriem, jo tad fails tiks pārkompilēts un saites tiks saliktas pareizi, piemēram, lai LESS ieliktu konteinerim backgraund-image, jāraksta sekojoši:
@bg-image: asset_path('bg.png');
.wrapper { .. backgroun-image: url(@bg-image); .. }
Tādā veidā panāksiet, ka izstrādes vidē css fails izskatīsies .wrapper { .. background-image(bg.png); .. }
, bet produkcijā .wrapper { .. background-image(bg-garais-md5-heš.png); ..}
Supper, ka LU nesnauž. Tiešām, iesaku jauniešiem paskatīties lekciju saturu un, iespējams, tas viss ieinteresē.
Zini, es uz fikso uzmetu aci un iesaku palasīt arī zinošiem programmētājiem, jo ir lietas, kas paskrējušas garām vai nedaudz aizmirsušās :)
Ē, kāds citādāks nobody.lv!
Par asset-management neko daudz nezinu, bet varu leptni ziņot - LU DF otrā kursa studentiem tagad PHP māca tieši uz Laravel, tā ka nākamie praktikanti būs jau ar šādu zināšanu bagāžu. Un, cita starpā, visi lekciju materiāli ir interesentiem pieejami (Tev tur nekā jauna nebūs) - estudijas.lu.lv/course/view.php?id=1348 ; nevajag baidīties "pieslēgties kā viesim"
* Visi lauki (izņemot tavu lapu) aizpildāmi obligāti!
E-pasts publiski netiks parādīts.
Zinot vairākumu, komentāros tagi netiek atrādīti kā tagi. Linki
automātiski pārveidosies par spiežamiem (cerams).
Bloga īpašnieks patur tiesības ļaunus komentārus dzēst vai pārveidot
cilvēkiem patīkamākā formā, bet tajā pašā laikā neatbild par komentāru
saturu.