Datora izslēgšana

Jānis Rubļevskis (koko) // 2006. gada 28. maijā, 7:05 // #Datori // 9 komentāri 

Bija uz windas (vel tālajos laikos) programmiņa, kurai var iestāstīt, ka pēc noteikta laika vai noteiktā laikā jānošutdowno dators... Gribēju tādu pašu uz linux, jo patīk pirms gulētiešanas paklausīties mūziku!

Vualā - Googles pirmajā uzrādītajā lapā atradu vienu vienīgu rindiņu man shutdown. Tagad esmu gudrs palicis :) shutdown -h -t sec <minūtes> izrubī kompi pēc snoiegto minūšu skaita, savukārta shutdown -h -t time <laiks> nošutdowno kompi noteiktā laikā... Ideāli vai ne?

Komentāri

Jā, ideāli. Un komanda veca kā pasaule.. :P

Nja... *nix sistēmās tomēr laikam krutākās fīčas by default ir iekšā, a windai visu jāliek pamazītēm un pie tam vēl par maksu!

Tak zem Windows arī tāda programmiņa ir bez maksas - nāk līdzi Windowsam (XP). Saucās shutdown.exe

Nja... Nezināju, ka ari win shutdown.exe`i var iebarot parametru ar laika vērtībām :) Bet tas man kaut kā nav svarīgi sakarā ar to, ka win vairs nelietoju ;)

Hh! Man pat īsti neticās, ka tu par shutdown komandas esamību tik tagad uzzināji. :) Ar ko tad tu parasti konsolē esot, šutdowno kompi? Reboot un tad fiksi manuāli izslēdz? Un ja attālināta kaste? :)

>ManInBlack: Droši vien jau halt. Mazāk burtu par shutdown. :P shutdown jau laikam no pašiem linukša pirmsākumiem, kamēr halt ir salīdzinoši nesens jaunievedums.

btw, amaroK'am ir tāds feins skriptiņš http://kde-apps.org/content/show.php?content=37037, kas izslēdz datoru, kad pleiliste beigusies. Kā reizi varētu noderēt šādā gadījumā.

Ja komentārā grib iekļaut apostrofu, to nākas `escape`ot ar , sāvādāk mēs nonākam pie:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '83.223.131.204')' at line 3

:P

Bāc un pašu \ arī nākas `escape`ot :)

MIB: tak es halt izmantoju, poweroff izmantoju, shutdown slinkums bija rakstīt :) Tas tikai tu tāds čaklais un raksti shutdown -h :D

NapalmEye ja uznāks luste, tad paskatīšos kas tur un kā :) Relatīvi sen kodēts dzinējs... Tajā laikā par to noteikti nepadomāju :D Vajadzes laikam no jauna sistēmu pārkodēt kaut kad nākotnē!

Paud savu subjektīvo viedokli:

Visi lauki (izņemot interneta vietni) aizpildāmi obligāti!
E-pasts publiski netiks parādīts.
Zinot vairākumu, komentāros tagi netiek atrādīti kā tagi. Linki automātiski pārveidosies par spiežamiem (cerams).
Bloga īpašnieks patur tiesības ļaunus komentārus dzēst vai pārveidot cilvēkiem patīkamākā formā, bet tajā pašā laikā neatbild par komentāru saturu.