Asamblers

Jānis Rubļevskis (koko) // 2003. gada 31. decembrī, 22:00 // #Spams // 9 komentāri 

Es te solīju, ka ievietošu Sukovska vienmēr slavēto džentilmeņa komplektu priekš asamblera... Tur ir viss - pat 86.gada debugeris iekšā un nelielas pamācības...

Kačājam un mācamies :)

Komentāri

Kautkāds mistsis debugeris. Es labāk pie sava Turbo Debuggera pieturos :)

2bubu - īstenībā šitanī debugerī ir vieglāk orientēties... Un, ja raksta klasiskajā asm valodā, tad ir pa kedu... Nu turbo varētu būt nedaudz advancētāks :)))

Ar ko tiek saprasts klasiskā asm valoda?

Ar to, ka visu raksta pats - neizmanto nekādas punktiņsintakses utt.. kaut gan.... Ehhh.... atkal samuldējos - viņš tak testē jau izpildāmo failu....

Manu iepriekšējo komentu lūdzu uztvert kā lamerisma pazīmi....!!!

Kas ir punktiņsintakse?

hmm... kā lai tev paskaidro... Nu tjipa - ir tāda lieta, ka vajadzētu datus definēt pirms to izpildīšanas, taču nedrīkst iet tiem cauri - tāpēc vajag jmp taisīt, tjipa paarlecam paari definētajiem datiem un uzreiz kodu pildam... Tad nu punktiņsintakse to atvieglo: rakstam .data, kur definējam datus, piem., msg db "kaka!", 7..... un tad rakstam .code, kur tad visu izpildam... Tad nu jmp tiek izpildīts automātiski... Tjipa atvieglo darbu... Ja tev tā pašam vajadzētu definēt saakuma baitus, lielumu utt, tad tagad var rakstīt .model tiny vai .model large un visu paarējo galvenē definē jau pats daķis...

Nezinu vai saprati, bet nekad es neesmu bijis normāls skolotājs!!!

Ā sapratu. Bet tas ir normāli ka iekš com faila taisa to jmp. Iekš exe jau parasti gan lietot tos .data .code, jo exē var būt vairāki segmenti. Com jau ira tikai viens. Bet starp citu, datus jau var arī definēt programmas beigās :) Tad nekāds jmp nebūs jātaisa pāri tiem.

Nu definēt jau var, tikai ir kompileri, kas to nevisai grib saprast un tas arī neskaitās labais stils:))) Tā ka kodēsim smuki :))

Nu nez, neesmu saticis vēl tādu kompileri, kas to nesaprot. Un labais stils ar diez vai skaitās sākumā likt. Nemaz nezinu kāpēc tā dara. Daudz esmu redzējis labu programmu asmā, kur dati ir beigās salikti.

Paud savu subjektīvo viedokli:

Visi lauki (izņemot interneta vietni) aizpildāmi obligāti!
E-pasts publiski netiks parādīts.
Zinot vairākumu, komentāros tagi netiek atrādīti kā tagi. Linki automātiski pārveidosies par spiežamiem (cerams).
Bloga īpašnieks patur tiesības ļaunus komentārus dzēst vai pārveidot cilvēkiem patīkamākā formā, bet tajā pašā laikā neatbild par komentāru saturu.